De jury van de VIE-prijs heeft zich gebogen over de inzendingen en heeft op basis daarvan de volgende shortlist samengesteld (in alfabetische volgorde):
- Roma Leuyerink met haar artikel De houdbaarheid van art. 7 en 8 Auteurswet, IER 2025-19
- Barbara Scheurwater, Cumulatie van het auteursrecht en merkenrecht, BIE 2025-2
- Michiel Smit met zijn artikel, Pianolas, platen en patronen de betekenis van art. 14 Aw in het kunstmatige tijdperk, IER 2025-44
De VIE-prijs zal worden uitgereikt tijdens de lustrumeditie van het IE Symposium op woensdag 11 maart 2026 in het Figi Hotel te Zeist.
Jaarlijks reikt de vereniging tijdens het IE Symposium de VIE-prijs uit aan een jonge auteur van een publicatie die een wezenlijke of vernieuwende bijdrage levert aan de kennis en het begrip van het intellectuele eigendomsrecht of het ongeoorloofde mededingingsrecht in Nederland. Meer informatie over de VIE-prijs vindt u hier.